MARATONA E KURVAVE SHQIPTARE

MARATONA E KURVAVE SHQIPTARE
MARATONA E KURVAVE SHQIPTARE

Saturday, November 10, 2012


I NDERUARI DHE I RESPEKTUARI Z. BAHRI HAMZA!Engjell Shehu, asylant ne Belgjike,Une jam aq i shqetsuar sa edhe ti per ofendimet,kercenimet dhe shpifjet e qenit bruqi por detyra ime eshte ti shkoj deri ne funde mbrojtjes se nderit tim e te familjes time kjo do te behet me dinjitet shqiptari dhe jo me shpifje dhe fyerje si bene kompania bruqi-uqi me larot e tij te llojt prokshi e prokshave te mbetur si peshku pa uij, prokshi me kerkonte para dy vjetesh te me botonte librin e dyte timin dhe me kerkonte 1500 euro aq sa i dhash edhe bruqit-u-qi per librin e pare por une nuk ia dhash dhe tani i del ne mbrojtje qorrçe qenushit te tij br-u-qi, une kam thene dhe do ta mbaj fjalen qenit duhet pergjigjur qençe dhe pa meshire pamvaresishte buçeve e kurvave te shperndara neper evrop qe lehen ne mbrojte te qenit br-u-qi , flori bruqi eshte njeriu me i zi qe ka pare shqiptarizmi ai eshte tradhetare i bvet shqiptarve ai eshte imoral, eshte psikopat shiko se cfare shkruan ne faqet e tij te internetit kopjo gazetash sharjet dhe shpifjet e qenushave dhe qenve e buçeve te tij ai eshte delirant eshte spiun i regjur i beogradit qe ne bark te nenes ai eshte nje njeri autodidak dhe diplomat qe ka marre i ka marre me mashtrime sic me mori mua leket 1500 euro dhe e beri librin gjysem, por leket e mija do ti jap nje me nje deri qundarken e fundit se do tia marre mu ne shtepi te tij atij bir bushtre, ai eshte njeriu qe bene miqesi vetem me njerez qe i vijne sipas deshirave dhe qejfit atae po ta mburresh dhe po ti japesh edhe pak lek vret e shan edhe baben e vet ai vret edhe femijen e vet ai vret edhe vellan e vet prandaj o miku dhe shoku im i respektuar zoti Bahri Hamza une por edhe ti kusur nuk do ti lem te degjeneruarit br-u-qi , br eshte pseudonimi qe jugosllavet shkiet e therrisnin per t'u mos u kuptuar nga shqiptaret ndersa ato tre germat e tjera eshte qir e shkerdhuer nga shkiet.Flori br-u-qi eshte njeri me i ndyre ai duhet demaskuar e nxjerr fytyren ashtu siç e ka te zeez dhe te ndyre. Flori br-u-qi hiqet dhe si shkrimtare hiqet dhe si i kulturuar ku e ka ai nderin e familjes dhe dinjitetin si i diplomuar kur shan me fjal me te ndyra shqiptaret prek dinjitetin e atyre qe kane per ti treguar sa dhembe i kan ngelur ne goje? Pa le i kane dal ne mbrojtje ata qe edhe kur bejne shurren u marrin leje grave apo edhe ato qe kane nderruar nga 100 burra dhe prap bytha su ka gjetur rehat se u ha vera dita dites por atyre qe u ha bytha dhe vera do tu kruhet me nje tel me gjemba se ne nuk jemi fytyra e tyre e degjeneruar e diskretituar qe duan tituj dhe diploma nga ne internet qe nuk i njohem se nga vijne por duke germuar nga pak i kemi identifikuar si vereshqyer e bytheshqyer qe ndotin internetin dhe ku kerkojne dashnore dhe dashnor ne internet por une e them edhe njehere se ata qe me kane rene ne qaf do tu qij ropt e shtepise ku ti ken.

Engjell SHEHU

From: "engjell shehu" View Contact Details Add Mobile AlertTo: penashqiptare@yahoo.com, "bashkim hasanaj" , "alban Gervalla" , art-cafe@alb-net.com, "Flori Bruqi" , i_prokshi49@hotmail.com, "Iljaz Prokshi" , "madi" , "Ramadan Avdimetaj" , radijehoxha@yahoo.com, qeparoi@yahoogroups.com, pendekaltri@yahoo.com, moisgjivlashi@aol.com, m_ramiqi@hotmail.com, llemadeo@yahoo.de, l_topciu@hotmail.com, kzylo@yahoo.comiu8, kzylo@yahoo.com, info@shkoder.net, info@shipkovica.com, info@kosova.com, imi39@home.se, i_machines@yahoo.se, halil_h@hotmail.com, hajrohajra@hotmail.com, elida_petoshati@yahoo.com, bukureshti@yahoo.com

Subject: RE: PERQUESI I NDYTESIRES.

Date: Sun, 8 Apr 2007 15:34:22 +0000

Shiko më shumë