MARATONA E KURVAVE SHQIPTARE

MARATONA E KURVAVE SHQIPTARE
MARATONA E KURVAVE SHQIPTARE

Monday, January 28, 2013

ALBANIA,KOSOVA,BOTA SOT,SHEKULLI,GAZETA STANDRD, TIRANA, DURSI, FATIME KULLI,


NE  SHQIPERI QE 100  VITE  SHTET  VEPRATE  E  KERIMIT NUK  JANE TE BARBARAT ME LIGJIN
KUSH  JANE KETA GJYGJTAR QE NUK E BARAZOJNE KRIMIN ME LIGJINE. THOJNE:” TE GJITHE JANE TE BARABART PARA LIGJIT”KJO SHIFET EDHE SOT ME REALITIN E TYRE KRIMINAL QE NUK  KANE AS SHPIRT AS EDUKIM, AS RRESPEKT,AS NJOHUIR PSIKOLOGJIKE  PER TE Q`MAU  VAJZEN JETIME,FEMIJN E SAJE, QE  U  MASAKRUAN   NANE E  FEMIJE  NGA KY KRIMINEL  BISHE E EGER ME EMRIN  NORJA

 

By:Bahtir Hamza,author,
Monday, January-28-2013.10:10 AM 


Thema: KRIMI  NUK BARAZOHET ME LIGJIN 

Kjo Gjygjate Qe Nuk Ka As Nivel, As Emancipim, As  Rrespekt, Per Gjinin Femrore,Per Nanen, Per Femijve Ne Barkune Saje Dhe  Sado Qe Te Jete Trupi Gjykues I Perbere Ma Femra,Deshmuan Keto Dhe Keta Se Nuk  Kane Ndergjgje As Nder As Rrespek As Per Vajzen Nane  As Per  Femijun Ne Barkun E Nanes.As Per Vdkejn E Tyre Masaker,Eshte Masakrim  Nga Nje Kriminel  Mish Ngranes.

 

Me Kete Gjykim Kjo Gjygjate Deshmon Se Ne Shqiperi Njerezite Qe Jane Me Garda Me Tituj,

Jane: Me Teper  Se Kriminela, Me Teper Se Bisha Te Egra, Me Teper Se Hijena Te Zgjebosura

Nga Kjo Aresye  Ne Shqiperi Nuk Funksionon  Asgje Mbare Sespe: Qe 100 Vjet  E Me  Shume

“Shqiptaret” Te Tille Te Asimiluar Ne Shqiptar  Kane  Vra E  Kane Dhune Vajza E Femije 

E Gara  Shqiptar-E,  Edhe Keshtu Dote  Vazhdone Dhe 200 Vite .Shqiptaret Nuk Jane Me,As Shqiptar .

 

Me Kete Vendim Te Gjykates Shqipatre Ne  Durs, Shqiperi , U Vertetua Dhe U Deshmua Se Shqiptaret , Nuk Kane As Nivel Te Edukimit,As Njohuri , As Nuk Jane  Njerezi Te Sinqert.Me Kete Vendim De Fakto U Vertetua Se Shqiptaret Ne Funksion Te Ligjit  Nuk Jane Te Ndershem Dhe Fare Hiqe Te Vetedishem Per Krimin.Dhe Keshtu Eshte Rruga E Korrupcionit.Sepse Ky Kriminel Norja, Eshet Dashur Te Denohet Per Kater Vepra Penale. 1.Per Arme Mbejteje  Pa Leje.2. Per Vrasjen E Femijt Te Vet.3.Per Vrasjen E Qellimshme Me Paramednim Te Ajshes.4.Per Shvrdezimin Dhe Maskrimin E Ajshes.Keshtu Eshte Dashur Te Veprohet Ne Drejtesin  E Ndershme  Botnore Qe Ky Kriminel Gjak Pirese Te Ngrodhe Ne Biruce.Po Medet :Shqiptaret Nuk Jane Me ,As Shqiptar.Dhe Shume Shume Mire E Ka Bota  E Civlizuar Qe Fare Nuk  Merren Me Shqiptar,Sepse Jo Pse Iu Mongon Dija, Por Jane Me  Teper Se Bisha Te Egra.Me Teper Se  Shtaze  Te Zgjebosura.Sado Te Ken Tituj, Sado Te Ken Grada Shkencore, Sado Te Jene Me Shkolla Te Universitet,....Kjo Eshte Pa  Qe 100.Vite Shqiperi Shtet Nuk Ka As Nder , As Sinqeritet, As Njerezi, As Burrni, As  Shqiperi,...

 

http://www.alb-observer.com/2013/01/gjykata-jep-25-vite-burg-per-monstren-norja-i-kerkoj-falje-familjes-per-humbjen-e-aishes/

Gjykata jep “25 vite burg” për monstrën, Norja: I kërkoj falje familjes për humbjen e Aishes

Nga FATIMA MENALLA - Mon Jan 28, 9:10 am

Sapo mori verdiktin final të gjykatës për krimin që kish kryer, monstra Shaban Norja i kërki falje familjes së vajzës për krimin që kish kryer.

Alb-observer.com informon se Norja është dënuar nga gjykata e qytetit bregdetarë më 25 vjet burg, ndërkohë që prokuroria kërkoi burgim të përjetëshëm.

18-vjeçarja Aishe Vata u masakrua mbrëmjen e 11 tetorit të vitit që lamë pas, ndërsa trupi i saj u gjet pak orë më pas në afërsi të mbikalimit të Fllakës në Xhafzotaj, ndërsa koka e së resë u gjet tre ditë më vonë, pas rrëfimit të 80 vjeçarit para oficerëve të policisë gjyqësore./alb-observer.com/