MARATONA E KURVAVE SHQIPTARE

MARATONA E KURVAVE SHQIPTARE
MARATONA E KURVAVE SHQIPTARE

Sunday, May 5, 2013

PANDELI MAJKO,FATOS NANO, XHAVIT HALITI,ELEZ BIBERAJ,MILAIM ZEKA,XHAFER SHATRI, XHAFER DURMISHI, VERA PELAJ,FLORA DURMISHI,RADIO KOSOVA,HYSEN GERVALLA,AVDYL GERVALLA, KADRI REXHA,ADEM DEMAQI,ZERI AMERIKES,BERAT MIFTARI,RESUL SINANI,RTK KOSOVA,RTSH ALBANIEN,FAREDIN TAFALLARI,ABDULLAH KONOSHEVCI,RRAHIM SADIKU,LAZER STANI,MEVLUD BUCI,AHMET QERIQI,RADIO KOSOVA E LIRE,NYSRET PLLANA,FLAMUR HOXHA,HASHIM THAQI,ATIFETE JAHJAGA,JAKUP KRASNIQI,RAMUSH HARADINAJ,KALOSH CELIKU,GANI XHAFOLLI,RESHAT SAHITAJ,JUSUF BUXHOVI,ISA MULAJ,TAHIR ZEMA,AHMET KRASNIQI,HAKIF BAJRAMI,SALI BERISHA,BEHGJET PACOLLI,HAFIZ GAGICA, BEDRI ISLAMI,ABDULLAH PRAPASHTICA,EMRUSH XHEMAJLI, ALBIN KURTI,LDK,BOTA SOT,PDK,VLORA ÇITAKU,EDITA TAHIRI,ISA MUSTAFA,EDI RAMA, ILIR META,ARIAN CANI,FLAMUR HOXHA,KOSOVA SOT,GEZATA 55,JOZAFINA TOPALLI,ILIR SHAQIRI,SHKURTA FEJZA,MAHMUT FERATI,BAKI YMERI,UNIVERSITETI I PRISHTINES,JOZEF DI GARDI,KARA DIO GARDI, ILIR IKONOMI,FATMIR LIMAJ,SALI BASHOTA,BARHIM ABDYLI,MAHMUT IBRAHIMI,

PANDELI  MAJKO-(VICI,) DHE EGO TRIKET E MISTEREVE TE SHQIPTAROSERBOSHQIPTAR TE UDBES KOMUNISTE DUPLO HOXHISTE  Bahtir Hamza,author,
Friday, May-03-2013.11:26:37 PM. 

Thema; NUK KA DY TE VERTETA RRETH NJE TE VERTETE ! 

Politika DUPLO Hoxhsite(Enver Hoxha, Fadil Hoxha) dhe Idelogjija Komuniste  e shqiptarvoserboshqiptar  te Yugosllavise ne Kosove eshte Nana  e lavireve dhe KryeKURVA e  krimeve TRAGJIKE mbi shqiptaret nacionalist te Kosoves, dhe mbi nacionalistet ne Shqiperi.

Ndersa ne anen tjeter ishin  mashkujt  shqiptar anetar te Partis Komuniste te Yugosllvise qe  sherbyan  ne cilesin e AGJENTVE secret te sherbimit secret serboskllav te UDBes ne Yugosllavi ne Objektivene “vallznim-bashkimit” ne Yugosllavi qe kane jetua ne Diapsor dhe ne Shqiperi. 

Sot 03/05/2013/ Pandeli Majko-vici, I ”P.S.”(me origjin rumune-vllehe-Cigane)  viziton Kovose dhe e pret Hashim Thaqi, Kryetar I ”PDK”, Kryeministre I Kosoves. 

Keta qe duhet te bien poshte sa me shpejt ME visionin e tyre te Ideologjise Komuniste BIZAR, KRIMINAL  dhe Urgjentisht  te zbulohet e Krimet qe i kan bere mbi shqiptaret 2000-2013.

Te publikohet  mardhenjet e tyre Kriminel: Vrasjet tinxare,Hajnia nga thesari i shteti, qe I kane bere ne Interesa te Politikse se tyre.

Te publikohen KRIMET  e tyre qe kan vra shqiptar Tuinxisht ne Tirane dhe ne Prishtine 1995-2006 ….

Keta tani mundohen te  ndryshojen ne kohe, per nuk munden te  I ndryshojen te bemet e tyre KRIMINALE dhe nuk munden as te I  mbulojne  te bemet  e tyre kriminale sepse eshte sistemi demokratiek qe keron zbulimin e KRIMIT te cdo Poletikan dhe te cdo Besnesmeni dhe eshte e derjta e cdo Individ qe eshte shtetas I Kosoves dhe I Shqipersie te kerkoje ne themel te sitemit Demokratike  te zbulohen KRIMET ,VARSEJT.DHUNA mbi gjinin Femrore,dhe  te njoh te bemet e Politikajve Krimenel  qe jane DUPLO Hoxhsit eshte e DREJTE  e cdo njeriu si LIRI per te u shprehur. 

Jan keta bijte e komunizmit “perbindesha” te perbindeshem qe kan dhe  terrorist Isalmik-Muslian, komunista e Vehabista, qe kan  fallsifikateti e tyre  qe kane  shoqerin  shqiptare,shoqerin serbe e greke, Romune e Vllehe e Arabe….
 
Keta qe jan shume te ndyte  ne cdo pikpamje te jetes  politike qe kan ndekje rrugne e komunizmit te Hoxhistave, dhe kane Insatlua Idelogjine Komuniste nga Çerdhet e tyre qe kane Çorjentuar popullin,njerezit, e Individ ne popull.
Kata  kane fallsifikimet e tyre kane RRenat e tyre kane Marrezite  e tyre  vite e vite nga shekulli ne shekull,……
Keta dhe Banda  e tyre kriminale shoqerore Politike Komuniste   kane refuzua  te verteten e kohes me lirin e shqiptarve dhe administrimin e vertet te popullit ne gjuhen shqipe.

Jan  keta qe kane vra njerezi te kohes,ne dy shekujt XX dhe XXI.1945-2012 .siqe jane te vrare:Arbne Broci 1992. Remzi Hoxhen,1995.Azem Hajdari 1998.Ahmet Krasniqi,1998. Tahir Zemen,2001.Komandat Drimin,2001.Mustaf Xhemajli,2001. e Gazetar te ndershme te Kosoves,ne kohne kur Kosova ishte e liri  dhe nuk kishte as Polici serb as Ushtri serbe-Yugosllve…

MISTERI KOMUNIST VRET SHQIPTAR TE NDERSHEM 

Jan keta qe kane vra  shume e shume Figura  Patrotike te ndershem nacionalist shqiptar te Kosoves ne Shqiperi dhe ne Kosove… 

Misteri Komuniste I ketyre te keqijave, I ketyre KRIMEVE, I vrasjeve  tinxare  te shqiptarve te ndershem,ne Shqiperi dhe ne Kosves,Jan : Fatos Nano,e  Xhavit Halit,qe jane Biznesmen te DROGES me Bosat  e tyre ne Zvicerr,

“BOSI” I Fatos Nanos,

Bosi I Fatos Nanos ,ishte nipi I tije FOTO VANGLI,nga Tirana, I burgose ne Zvicerr per DROGE, 1994-2001.I denura 7 vite burg,e edhe per kepuca  me lekur Krokodili…

“BOSI  “ Xhavit Haliti,

Bosi I Xhavit Halitit  ishte  Njazi Maliqi,nga Gjilani, DELIR I DROGES,anetar Kryesie Dega ne Argau, I LPREK-es,I burgos  ne Zurich,I denuar 15.vite Burg.per 9.Kg Droge….

Ndersa Partner I perbashket ne Besniset e Droges ne Zvicerr eshte  Xhavit Haliti,me puntoret e tia te LPK,es, qe ishin PARTNER Besnisi me Danile Hubmann, nga Kantoni Argau, ne Zvicrre, gje Danile Hubmann, sot eshte I shtrire ne Spital per mjekim dhe eshte para Vdekjes….

                                                *********************************

Ndersa Misteri  I Budallaqeve te  ketyre komunistve  eshte vet Adem Demaqi, I urdheruar  e i  udhehqur, ne brugje  te Yugosllvise te kohes Komuniste ,me nji kohe te gjate 28 vite me nderpreje qe rrin ne Krye te Burrave te te Burgosur Politik.Por  mendja  e Adem Demaqit sot eshte DESHTIM,Adem Demaqi, ne kete kohe te Pelqersie se tia RRENE,GENJEN: sepse  eshte bere synonim I Ndikimeve te Keraktereve simitrike te Komunistave, qe I ka kombinua kerakteret  e tyre qe eshte  bere vegel qorre e punetoreve te UDBes,eshte I ndikuar me Influenc negative Kriminale ne kontekstin e Etikes kombetare nga bijet dhe KLYSHET Komunista,Duplo HOXHISTA, I cili e Akuzon Tahir Zemen “HEROIN E KOSOVES” per DELIR DROGE,gje qe  Adem Deamci,me emocione DRAMATIKE,me logjike te vdekur GENJEN dhe AKUZON  Tahir Zemen,pa deshmi dhe faket,gje  qe deshmon se Adem Demaqi, I ka marre  mbi vete te gjitha  budallaqet e shqiptarve te Yugosllavise. 

Une gjithemon  kam mendua: Se Une I emruari Bahtir Hamza,nga Drenica, jam Badalla me I madhe I te gjithe shqiptarve te Globit,edhe pse nuk isha vegel qorre e askujt,edhe pse nuk isha DORE e zgjatur e askujt.Vetem pse I sulmova  shqiptaroserbetshqiptar UDBASH me deshmi dhe fakte ne Kosoves dhe ne Diaspor qe ishin me jugosllav se jugosllavet…

Por JO,nuk jame Budalla me I madhe I shqiptarve.Ja qe doli Adem Demaci,qe  eshte  edhe me Budalla se UNE.Por Adem Demaci,nuk eshte me Burr se UNE.Kete them publikisht dhe shqiptarisht  dhe e mbroje nga cdo rrezik.! 

Ne fakt  Adem Deamci, u zhvillua  keq ne shekullin XXI, edhe ky  e ka orgjinen nga komunizmi  dhe vizioni i tije, fajlimi I tij, Akaza e tije  sot me 3,Maj.2013.eshte I turpshem per Luftarin  e lirise zotin.Tahir Zemen, I cili nuk ka qene kurre  Delir Dorge.Por eshte luftar ne Fronte te LUFTES,eshte luftar I Lirise I ksaje Kosove te panjohur qe nga BC. Dhe qe nga AD-ja, dhe perher te pare Kosova u Çlirua me 12.qershor.1999.Eshte me NDER qe te kemi Tahir Zemen”HERO TE KOSOVES” dhe shume I vertete qe gezone titulli “ Hero I Kosoves” zoti Tahir Zema,te cilin kurre as nuk e kame takua as kurre nuk kam pir Caffe me te……. 

Se dyti Adem Demaqi, nuk deshmoi dhe foli gabimisht per Tahir Zemen,pa deshmi dhe pa fakte konkrete dhe aqe me keqe Refuzone Fotografit Origjinale qe I ka bere me zotin Tahir Zemen, ne Berlin ne Gjermoni. Pra kjo deshmon se Adem Demaqi,ka kompozua kerakteret e forta simetrike komuniste - kriminale gje qe ka Interesin  e ndikimit nga njerezit te tjere qe kane  lavdin e RREJSHME, qe  kane  hajnive,qe kane Ideologjin Komuniste, qe ishin  komunista  e  UDBASH te sherbmit secret serboskall te Yugosllvise edhe ne Dispaor edhe ne Kosove,edhe ne Shqiperi qe UDBA shqipatroiserboshqiptare I ka perdor si ROBOT, qe sot keta bijte e  bija te Komunistave UDBASH, qe ishin ne zhvillimin e sistemit te UBES Komunist, kane arrit te perdorin Adem Demaci, si vegel te tyre dhe aqe me keq kane arrite  te behen DEPUTET e te jen ne  Parlamentin e Kosoves,qe nuk kane as NIVEL Politik, nuk kane as dije, as nuk kane njohuri politike, nuk kane as Edukaten Elementare baze te nivel edukativo- Demokratik, dhe kjo eshte shume e keqe per  vet Kosoven dhe per shqiptaret dhe kjo eshte testua dhe me vet Kryetari I Parlametitet te Kosoves Jakup Krasnisq, I cilia k then:”ketu ne Pralament i keni prue RRugaqet deputeta”.Kjo deshmon se me nje Pushke Gjyetie te Komunizmit Yugosllav,bijte e UDBASHVE Komunist qe I kan bere Roje Fshatit, shqiptaret e Kosoves I shpallen:” Deshmor e Hero te Kosovese,”e te  tjerte i bene Deputet dhe  nuk  e kuptojne as Rendin, as sistemin, as programin Demokratike, dhe nga keta jan   bijte e  bijate e komunistave te Kosoves te Yugosllavis te Fadil Hoxhes, qe  ishin te rrezikshem qe ishin me jugosllav se jugosllavet qe ishin kunder   nacionalistet shqiptar te Kosoves. 

Keta qe kane vendin e tyre si DEPUTET kane dhe shtepijat e tyre kane edhe Banesat e tyre kan veturate e tyre LUXI, kane sigurimin e tyre dhe Pagate e tyre Senzacionale dhe Medikamete per sumndjet e tyre.Kan Relovet per Kirmet e tyre,Kan meditjet e tyre  nga Pralamentiti, gje qe ketu takohet Budallaqet e tyre  me Hjanit e tyre Para,Para, dhe PARA dhe  keta Deputete “RRUGAQIER” nuk jan aqe  budallejne siqe eshte  Adem Demaqi, Sepse: deputet  nuk preznetohen ne momente me kritike te mendimit Politik dhe nder ta jane: 17. DEPUTET Te tjere  qe nuk kane votua per shtrirjen e Sovranitetit e te Strukturave shtetrore te Kosoves ne very te Mitrovices,ne Kosoves, dhe kjo eshte LOGOJA FALLSO  e UCK-es,qe jan te Markura me Lavdata FALLSO, ne Pozicionet e tyre te Fallsifikuar ne Diaspor ne Kosove qe nga  viti. 1982- 1998.gje qe Televizion I Shqiperis ne Tirane RTSH,  pas Mujit Maj.1998 parqet  UDBASHET me Skema te RREME,pa LOGO TE UCKes.Kete paraqitje FALLSO te  UDBAshit, Xhavit Haliti, e beri UDBASHI, MILAIM ZEKEN, nga Obria e Skenderajt,Drenice Kosove,me rrenet e tyre,dhe Fallsifikimet  e tyre,  keta I paraqet Milaim Zeka, me Maska,ne RTSH dhe ne Telvizion Sudez, qe jane Fallso qe ishin dhe jane Katasrofe e popullit shqiptar te Kosoves . 

Keta qe  ishin  Shpijun  dhe Agjent DINAK te shkolluar nga Serrbet edhe ne Kosove edhe ne Beograd ne Yugosllvin  e Titos e te Rankovicit, te dallur  ne DIASPOR per Interesat e Serrbise e te Yugosllvise,ne Objektive ne “vllazeni- bahskimit” duke marre page nga Ygosllavis nga sektori I sherbimit secrte serb UDBA, dhe  shvrydezua  Rastin e viti 1998, dhe  dulen  ne RTSH me ARTIN E LUFTES,me Maska pa LOGO te UCKes, ne nje Kuzhin  shtepie ne TIRANE,dhe kjo EGO TAKTIK  e UDBASHVE shqiptaroserboshqiptar me mekaniken  e tyre ishte   Mekanizmi Kriminel TRATHTAR dhe  qellimi  i tyre ishte per shtypje e popullit dhe per shkaterrimin e popullit shqiptar  nacionlist ne Kosove  nga Serrbte nga YUgosllvia qe  eshte EGO TAKTIK e Fadil Hoxhes e Mahmut Bakllit qe nga lufta  e dyte  boteror 1942-1999….

Keta  njerezish qe shifen edhe sot te maskum qe refuzuan Terrorizmin, gje qe arriten deri ne Parlametin e Kosove , me fytyra  e tyre te thyme ne Ideologjin komuniste  te sistemit komunist qe nuk e kan  preken as NDERI I KOMBIT,as Fronti e Luftes, e qe shume shqiptar jane te djegur  te vrar nga keta UDBASH dhe as kush nuk iu ka kushtua  vemendje ketyre UDBASHVE qe nga vit 1964  e deri me sot…

Keta qe  nuk I kane kalau  Bjeshket e as malet e Kosoves as te Drenice  as nuk kane KENE kurre ne Aktivitetin e Luftes 1997-1998.

Keta nuk ishin  e Fronte lufte dhe TERROGRAFIA-Aktiviteti I tyre u pa dhe u cfaqe ne RTSH te Tiranes, pa LOGON  e UCKES,me gjuhen shqipe,u pane me MASKA, pamje Fallso,   dhe  me keto Falsifikim nga kjo pamje Fallso fituan NDER  keta UDBASH, fituan Autoritet me nji Kamer te teknikes se dobte qe kan funksionua per momentin dhe fituan popullaritet  qe  nuk kane qene as luftar,  as pishtar,  as kembetar,as ÇLIRIMTAR te Kosoves….

Keta I detikohen komuniszit te Enver Hoxhes, te Fatos Nanos,  te Ramiz Alise,  te Instututi Kriminal te UDBES Yugosllave ne Beogrda,Objektive se :”vallzim-bashkimit”Serboskllav te Yugosllvise…

Keta Individ  dhe Grup Njerzish shqiptare te Kosoves ne Kosove dhe ne Diapsor,te LPK-ese, te PDK-ese, te AAK-es,te ARK-es, dhe sot mundohen te fitojne  me RRENA me SHPIFJE  me DHUNE :Nder e lavdi, dhe  ndodhi  kjo qe e thote Adem Demaqi,per Tahir Zemen, qe  keta UDBASH  eshte dashurt te njofim qe nga viti 1956,qe nga viti 1964-1970-1977- 1981-1982-1986-1989  ne ate  kohe, qe atehera  kane fillua  keta UDBASH  me Fallsifikime  me keto merifetllaqe KRIMIN –ARMIQESIE per te fitura nder e lavdata,…

Keta UDBASH kane vazhdu  strukturen e tyure Reflektive ne rradhet e tyre SECRETE,ne Kosove dhe en DIASPOR,E edhe me  ndarjen e Besniseve te tyre ne Diaspor dhe ndarjen e prave te DROGES  ne mes: Xhavit Haliti,LPREK-ja,me adres e pa adrese,e komitet te Xhafer Shatrit,  me njerezit e tyre te vegjel qe ishin  Peshqi ne Langstrases  te Zurichut,Me aktiveite e tyre DELIR DROGE ne Zvicerre e Gjermoni, dhe kjo esht arsyeja qe “LPK-ja” FALLSO   u nda me 1986. Ne EGO-TRESH dhe kjo zgjati deri me 1990 qe LPK-ja I mbete Emrush Xhemejalit ne Ferizja, dhe e ber Partin Socilaite, e tashe iu ehste bashku Vetvendosjes  ne sistemin zyrtar per te I zbylua situatate e Rriximit te qeverise NR:2. te Hashim Thaqit.E Xhavit Halit ne PDK, Xhafer Shatri ne AAK,Ismajl Elezi  ne Shoqate e veteranve te luftese, e Behgjet Pasolli ne ARK q eti I kene shqiptaret nen kontroll…. 

Pra duke I kujtu keta MISTER te UDBES te Komunizmit  TITISTE YUGOSLLAV ndalemi te viti 1990. Te Agjentet e UDBes ne Diaspor Xhavit Haliti,dhe LPK-j,a qe hyne kunder : Ibrahim Rugoves e Bujar Bukoshit,…Keta te “LPREK-es,”qe e adhuronin Fatos Nanon e Enver Hoxhen,dhe Urrenin Ibarhim  Rugove,e Bujar Bukoshin dhe Qeverin ne Mergim qe i prinet Bujar Bukoshi, gje qe Fati i Xhavit Haliti ishte “LPK-ja” ishte qe  shqiptarve kundershtar qe e kundershtonin LPK,te UA  beje  vdekje.”LPK-ja” ….

KUJTOJME NDODHITE:

LPK-ja  e Xhavit Haliti, ne viti 1989.kercnoi me vdekje ,zotin Mahmut Ibrahimin shtetas nga Maqedoni, ne Zurich te Zvicerse.

Me pas LKP-ja, kerconj me vdekje Barhim Avdyli, me 1990.sulme me Revole ne Banesen e tija ne Engematchoff Strase ne katin e keteret,vetem pse e fromoje Shoqaten”Qendersa”.

Me pas LPK-ja, me 8.Nentor.1992.ne Zurich te Zvicrres,ne oren 19:30.h. sulmuna Fizikisht Sali Manin, nga Tirana me prejardhje nga Çameria,Asylant ne Zurich,per polimiken qe e beri me Fatos Nanon e me Bashkim Zenelin e me Namik Doklen,vetem pse zoti.S.Mani,u interesua  per Pasurin e tia ne Empir te Greqise,dhe nuk mori pergjgje por e Rrahen te gjorin dhe me shkelma e kan rrutullue teposhte shkalleve dhe e kane qite jashte te pergjakur  anetaret e LPK-se te Xhevit Haliti e te  Fatos Nanos,….

Mepas , me 17.Maj.1995. ne oren 19:30.h.Ne Glatburk te Zurichut,me sulmuna MUA Fiziksht keta fenomena KRIMENELA te LPK-ese, qe tentua te me bjene dhe vdekjen me Arme Zjarri,edhe pse shtinen ne mua,per fate plumbi nuk me mori… 

Pra Xhavit Haliti dhe Banda e tije kriminale te grupev te Interesit politik komunist te ndertuar nga UDBA shqiptaroserboshqiptar te Yugosllavise ne DIASPOR qe ishin te bashkuar ne LPK-ne, dhe qe u ndane me 1986, por Xhavit Halitit, vazhdoje miqesi  Hoxhiste me Komunistet siqe eshte  Fatos Nana,e komuniste te tjere, si perpejkje per te zhvillaur Ideologjine komuniste dhe mbajtje e Shqiperise te Izoluar.Por pas perpjekjet per Rreximin e Komuniszmit pas RUMONISE,pas vrasjes se Causheskut dhe Grues se tia, perpjekjet per rrezimin e komunizmit  u zhvilluan edhe ne Shqiperi, dhe zoti Sali Berisha, mor fuqin nga zoti i gjithesise dhe u mbush me Trimeri me Burrni e me guxim dhe rrexoi Rexhimin e Xhelatite Enver Hoxha, dhe shqiptaret I beri me ZOT, me Tok, me liri, me Bote,dhe per kete perpjekje te veshtir Kunder KOMUNIZMIT  u vran: Arben Broci, me tre shok ne Shkoder, 1991.me pas u vra Azem Hjadari, me Tri Atentate,1998.Me pase u vra Remzi Hoxha,shtetas Kosovar.1995….

1)      Mepas nga LPREK-ja, e Xhavit Haliti  u vra  Gjenerali Ahmet Krasiniq,1998. Ne Tirane.

2)      Me pas u rraha une Tirane,deri ne Alivanosje, vetem pse e Urova zotin.I.Rugovne dhe LDK-en, per zgjedhje e lira .Teror.2000.

3)      Me pas u vra Kamandant Drini ne Prizren,2000

4)      Mepas U vra Xhemjal Mustafa, I LDK-ese, 2001ne Prishstine.

5)      Me pas u vrane Gazetaret e Dreices e te Kosove ne Prishine 2001-2004.

6)      Me pas u vra Tahri Zema,me nip  me djale 2003…. 

Pra vrasja  e tyre pasqyron Realitetin e ketyre MISTERAVE Komunista,te Xhavit Halitit e te Fatos Nanos, dhe te Aktivetit te tyre Kimrinal,ne Binaret e Komunizmit, qe nuk kane as permbajteje Kombetare,  nuk kane as Etik kombtare, nuk kane as Nder njerezor, keta AGJNET UDBASH qe jan Dyplo HOXHIST, rujan Kerakteret e tyre te trashiguara komuniste te Enver Hoxhes e te UDBes shqiptroserboshqipatre te Fadil Hoxhes e te Yugsllavise,Titiste Rankovicjane . 

Keta sot kan ndertua Shtepija  e VILLA,duke u pasuruar nga korrizi I njerezve te varfer, duke I shkell njerezit e verfer ,duke I stimulau njerezit  eedhe em PARA, qe te vraje NJEREZI,  qe  te I votoje keta Komunist,e edhe qe te IU jepin te drjeten per te  marre besimin  e populli si Deputet te I kane kerakteret e perzira qe jane “shqipatr” jnao soji i lloj lloj TARTABIQAVE, e KARABUSHAVE Komunistash qe bijet e bijate  e tyre  nuk kane as Vlera Njerezore as Nivel Politik,por qe kane  Elemete te Perzira  kriminale  dhe ne mes  tyre ka qe jane femra Vjushka te mbulura  me Imunitete qe jane  te ABONDONUARA nga NDYTESIRA  e tyre nga  TRATHETIA e tyre qe e  kane Per MBRENDA tyre  qe jane : Femra Hjanesha,   jane  me fallsifikime jane vegal qorre te  UDBASHVE  shqiptaroserboshqiptar  ne Kosove e ne Diaspor, ne Shqiperi… 

Pra Partia Komuniste Yugosllvae ne Kosove dhe keta te “LPK-es” ketu ne Zurich,kan qene me vite  dhe me shume se 20 vite edhe ne DIASPOR i kan mesu  keta  mesime te Rrema, I kane mesue  Dallaveret AGJENTURJALE,dhe jane te njohura  marrezite e  tyre kunder shqiptarev ncionalist te Kosoves……………

Keta qe me vite na kane  GENJYA per qeshtje politike te Kosoves ne mergim, a ne Realietet konkret “LPK-ja” nuk ka qen asgje.Nuk ka qene As Parti politike, as per Interesate e Lirise se Kosoves, dhe as per popullin shqiptar ,as per Kombin, dhe kjo “LPK,” me keta shqiptar te UDBES kane  bere skandalle, kane bere Krime , kan organizuar vrasje te shqiptarve nacionalist, dhe jan soladarizua  me UDBen, per vrasjen e shqiptarve nacionlist, me plotiktken e tyre, me filzofine e tyre  KRIMINALE  Komuniste,………. 

Keta qe kan Konzumua DROGE dhe kane pase RROL te shprenderja se DROGES ne Zvicrre, me  piketakimet e  tyre “RestoraninAL GREKO” Ne “LANGSTRASSE” ZURICH. nga Xhavit  Haliti,  fytyre kriminale delire Droge ne Zurich te Zvicrres, dhe baneda e tije kriminale,

Nga Behgjet Pacolli,UDBASH I vjeter qe  nuk ka as  njohuri politike, as histirke, as kombetare qe kishte autoritetin e Rexhimit Komunist TITIST YUGOSLLAV.…qe I kane kerakteret serbekomuniste Yugosllave,dhe kujtoje thenje e tia:”KOSOVO NE MOZHE BEZ SERBIJE”Begjet Pacolli,.”ARK”….!

Pra akcionet e LPK-es, te DROGES jane te njohura gje qe Partneri I Xhavit Haliti,ne Besnesn e Droges  Daniel Hubman,shtetas Zvicrran,eshte I njohur  ne Organet e Jurospodences Juridike se Zurichut,qe per momentin gjindet ne Spital ne Zurich per sherim nga Doza e Droges…. 

Keta UDBASH, keta AGJNET keta KAVALIR te “LPK”-es qe kerkohen te behen “HEROJ TE KOSOVES” qe me Deliktet kriminel DROGE, kan fitua Miliuna,e Miliuna, Franga e Marka Gjermane, dhe kan helmua mijra  e mijar njerezi  e edhe shqiptar te merguar dhe kjo ishte qe Kosova nuk ishte e shqiptarve dhe nuk kishte Organizmi te shqiptarve nacionalsit   ne Kosves.. 

Keta te LPK-es, qe kan pagua  njerezi per vrasje te shqiptarve nacionalsit, keto krime dhe keto varsje qe i kan bere kunder  shqiptarve qe nga vit 1986 -2006. qe ishin te maskuar me Maska,  me emra Fallso, me Adres, e pa Adres,  dhe adhurimin   JON ishte  ne:” LPK” te Xhavit Haliti me te cilin I kam pri  mbi tre mije caffe ne cdo te Shtunde ne HelvetiaPlace ne Zurich.gje qe: NE ISHUM MERGIMTAR, dhe ky adhurim, paska qen I HUMBUR qe nga moti,.Por Ne Nacionlistet ishte te ndershem te natyrshem te audhuronim diken te Demostrojm per dicka,qe mos te mbetemi ne megrim si te Vdekurit ne varre, por si mergimtaret  deshirojshim te njoheshim  ndodhit e shqiptarve ne Kosovse, dhe ne Demostrojshin per Lirin e shqipatrve per Kosoven Republike,dhe ky adhurim u pa me vones q eishum kunder komunzimit kunder UDBASHVE kunder sistemit te DHUNES mbi shqiptaret ne Kosove….

Ne Mergimtaret e ndershme kishum dashurin per atdhe, per Kosove per Demokracin per Kosove republike por  me vones  e kuptuam: SE  Ne kishum ADHURUA  DEMONET UDBASHET shqiptaroserboshqiptar ne Diaspor.Ne kishum adhurue forcat  e tyre DEMONJAKE, qe kishin qen shqiptar  FALLSO, RRENCA,qe keta  na kan RREJTE, na kan VJEDHE,dhe aqe me keqe,keta  kan vjedh: NDERI dhe LAVDIN  e shume shqiptarev Nacionalist te merguar ne Zvicrre dhe adhurimin qe  IU kami  bere, IU kemi bere  per  te mirat e NACIONALISTAVE SHQIPTAR….e keta na DULE UDBASH,AGJENT, e SHPIJUN te Serbve te Yugosllvise….O ZOT…!!!!!

Çuditerisht pas shkrimit tim qe eshte publikura ne “Face Book”, per krimet e UDBES te shkrun nga Dr.Hakfi Bajrami, pas ketije  shkrimi tim, “Radio Koosva e lire”  ne Kosove  fillon te jepe e misone sepciale me shkrime te Dr.Hakif Bajramit me titul: “Fati Tragjik I popullit shqiptar  ne Yugoisllavi” per UDBAshet shqiptare dhe per prezentimin e librave te Dr.Hakfi Bajramit, qe e kam shume mik te ndershem dhe te mir.….
Kjo mua me fuqizon sepse :Shkrimet e mija kane fuqin qe ndikojne te shqiptarte q ete paraqesin dhe qe te deshmojn te verteten kohore te shqiptarve qe kan lane gjurma dhe te isntutucione te Kosoves, qe te i marine  parasysh te bemet e UDBes dhe te Komunistave shqiptar qe jane MISTERA KOMUNISTA e AGJENT TE UDBES  ne Disapor dhe ne Kosove q eishin me jugosllav s e jugosllavet……………..

SHQIPTARET DHE KOSOVE  NUK I NJOHIN UDBASHET SHQIPTAROSERBOSHQIPTAR YUGOSLLAV NE DIASPOR  AS PANDELI MAJKO-VICIN,ME ORIGJIN CIGANE TE .P.S.

Nese  ne drejtohemi ne kohen e Yugosllavise e te I njohim shqiptaret qe kan lane gjurma,MISTERET UDBASH KOMUNIST SHQIPTAROSEROSHQIPTAR ,dhe keto raste  I gjejme te  disa shqiptar te Ndershem siqe jane: Dr.Hakif Bajrami,Dr.Mehmet Pirrakut,Prof. Jusuf Buxhovi, siqe eshte Procesi  gjygjesor I Budalles me te madh te shqiptarve Adem Demacit,qe ne liberat e  tyre  i kane paraqit disa UDBASH.Por  ne anen tjeter  kemi  shqiptar te ndershem gazetare e shkrimtar  qe  publikisht me shkrimet e tyre kane dale haptas kunder UDBAshve, shqiptaroserboshqiptar  siqe jane : Prof.Rrahim Sadiku,Prof.Sali Kabashi,Prof.R.Baloku,por  nuk  kane Cafqe  konkretisht Tragjedite e mdhaja te UDBA-shve shqiptaroserboshqiptar Turtuart, Dhunen,zullumet, qe I kan bere keta UDBASH me qellimet e tyre neper Fshatra te  Drenices e te Kosovese… 

Mirepo as sot ende nuk njefet Dhunen e papare   nga UDBA-shet shqiptaroserboshqiptar qe ishin me Jugosllav se Jugosllavet, qe  ne funksionin  e tyre si zyrtar shtetror ishin shume  serioz  ishin Komunal, ishin shume te rrezikshem , ishin profesionlist te shkolluar ne Beograd qe kan krya Urdheresa  nga Beogrda,ashtu si qe ishin te shkollua ne organet e sectorit te sherbimit secret  UDBA,siqe jane : Flori Bruqi, Lutfi Ajazi, Zenel Hoti, Djeladin Beqirja,Hysen Gervalla,Selim Brosha,Ismat Kastrati, e shume e shume UDBASH te tjere shqiptaroserboshqiptar qe kishin per qellim Arrestimin e Nacionalistave shqiptar ne Kosove dhe ne Diaspor,  dhe  Bastisjeve  te shtepijve te Familjev te tyre Nacionalistve .Persekutimin e librit shqip,e te Pasurise se tyre kombetare PAJEN si pasuri te NUSERISE: DUKAT e gje sendet te tjera me Vlerat te larte Çmimesh

Ne kete EGO TAKTIK- Kriminale,UDBASHET shqiptaroserboshqipta  i  ule Burrat e shtepise e te Drenices ne MOralin me te ULETE,edhe  Moralisht edhe shqiptarisht gje qe nga Kjo DIKTATUR e prishte UDBASHO- KOMUNISTE,  shqipteret nacionalist  nuk ishin te gatshem as te I Luftoje me keta UDBASH, as me MISTERET Komunista,te Gjakove,te Peje, te Decan,te Gjilan,te Mitrovice te DRENICE  ,te Prishtines te Shkup dhe nga kjo DHUNE e SHTYPJE e nga kjo Dikatur lindi dhe filloi Revolucioni I rinise studentore me 1+ 2.prill.1981. Me pas filloi  lufta qe u Çfaqe me 13.Mja.1981. ne Prekaz me Tahir e Nebih Mehese, me UDBAshte shqiptaroserbvoshqiptar  dhe kjo lufte mbeti ne heshtje deri me 1998.Ndersa  MISTERET  KOMUNIT shqiptar te Kosoves, nuk e dhane kete te drejet per “Kosoven Republike” E UDBASHET shqiptaroserboshqiptar vazhduna Dhunen, Bastijese, arrestime dhe Burgosjet massive te shqiptarve nacionalist  dhe nga kjo DHUN  Riniastudentore shqiptaret  moren rrugen e mergimit  nga Kosova derjte Europes…. 

Mirrepo  ajo Çka mbeti eshte : “MAGJIA Magjepse”  e DHUNES  e Terorit e shtypjes e shqiptaroserboshqiptar te ktyre komunistave UDBAshve te Kosoves ishte Ideale qe vazhdojke  mbi nacionlistet shqiptare te Kosoves vazhdoi deri me 5.6.7.Mars.1998. qe ne Prekaz Heroik ne Drenice sulmojne Familjen e Adem Jashrin, I cili bashkerishte me anetaret e tija mbrojti Tradicionlisht Femijte dhe te NDERIT FAMILJAR,dhe vdiqen 56,antera te Familjes dhe nuk iu Dorzuan UDBES serrbe e Solladateske serbe dhe nga kjo Magji Magjepse  ne mes Erresires dhe Gjakut,ne mes Vdekjes dhe NDERIT   merr rruge liria  e Kosoves.Ketu merr:”Kthes HISTORIA” qe nuk e kuptoje shqiptare  e mjer te Kosoves……………. 

Pra nga Natyra e NDERIT Familjar, te nacionalistve shqiptar te mbrojtjes se Femijve nga KRIMINELET UDBASH te panjohur , u hape rruga  e LIRISE me emrin UÇK, qe nga Tahir Meha, e jo me UDBASHET e Diaspores, e jo me RRENCAT e me DRGOMETE UDBASH shqiptare, e jo me FALLSIFUCHARTOR e me RRENCA shqiptare te Diasporse, e JO ME XHAVIT HALITIN, e JO ME MILAIM ZEKEN, dhe te tjeret UDBASH siqe jane: Xhavit Halit, Milaim Zeka, Xhafer Shatri, Xhafer Durmishi, Feradin Tafallai, Ibrahim Kalemendi,Avdyl Gervalla, Flori Bruqi,Hysen Gervalla, Jusuf Geravall, Bardhshe Gervalla, Maksut Saramati,Enver Hadri,Hafiz Gagica,Bederi Islaminga Shkodra,Abdullah Prapashtica,E SHUME E SHUME UDBASH TE TJERE qe kishin  motivimin e Politikes  komuniste  dhe linijen e motos KOMUNISTE Masive, qe nuk kane derdhe as gjak, as mund,as  djerese qe sot jane te njejtit, me emra e me mbiemra por jane Plake pak  dhe e qojne koken  Peprjekt ne shenje krenari me pretendime qe te shpallen Hero te Kosoves….….. 

Keta UDBAsh ishin te shperndar ne tere Yugosllavin ne tere Europe, ne Skandinavi ne Turqi, qe jane Karikatura perberse te Yugosllavise   me  keraktere serbe. Por pas  ketyre UDBASHve jane  keta qe i kane veglat e tyre qorre  qe jane  shqiptar te pa shkolluar ne nivelin politik, te pa edukuar ne frymen e Nacionlizmit, siqe jane Ramush Haradinja,Hashim Thaqi,Behgjet Pacolli,pa culture kombetare,dhe grupi ÇPUME- FEMRORE,I strategjise se politikes ZERRO ne Kosove: Atifete Jahjaga,Vlora Çtaku,Mimoza Kusari-Lila,dhe EGO TRIKET  e tyre,dashuri  tinxare DIKTIM-DIKTUSE,gje qe ateksi magjik I tyre eshte ZERRO.Por ka  edhe shume TRIO MARIONETA te tjera,te Çpume e edhe  po ashtu ka shume KUNGJA  qe jane : Polic te Kosoves qe kan ndrshua  karrierne e tyre qe ishin te angazhur shqiptaroserboshqiptar te Serbise  qe sot jane “shqiptar” te ndryshuar nga pamja e jashtme. Police te Kosoves, pa mjohuri te ligjeve e te Kushtutes  se Kosoves….

Shtrohet pyetja
Pra kujti I takon NDERi dhe Rrespekti qe te gezojne titullin “HERO I KOSOVES” .?! 

Ketu e gjejme KOLIRATUREN e RRENAVE TE Xhavit Halitit e te Milaim Zekese,RRENAVE te Xhafer Durmishit e te Fardin Tafallarit,RRENAVE te Hysen Gervalles  e te Avdyl Gervllaes. RRENAVE te Ibarhim Kelmendit e te Avdullah Prapashtices, qe kan Funksion te DYFISHTA me kerkater et nryshme  DYPLO HOXHISTE,e edhe “ATENTIATIN” FALLSO  me RRENA te Ibrahim Kelemndit,

Dhe perseri lind pyetja:?

Cili eshte Fryti I tyre per kete Kosove dhe a,a jan zgjua keta shqiptar qe ta  pyesin vetvehten  e tyre sesi kan ardhe ne kete LIRI, dhe me kene kan ardhe ne kete LIRI  nga kush e kane DHURATE KETE LIRI,?!

Pra : A,a jan zgjua shqiptaret qe te pyesin pse Kosova eshte shtet PREVOZOR, nuk eshte I njohur ne bote dhe  nuk radhintet ne shtet e botes si shtet.

Aqe me keq  shqiptaret nuk dijn  te kuptoje kete Pse mbi Kosone eshte Sovarniteti I Serrbise,qe nga Marsi 2012.

Aqe me keqe shqiptarte  e mjer e te gjor  nuk munden te bejne  dallimin e  shqiptareve mes shqiptarve,

Aqe me keqe shqiptaret  e mjere qe as sot nuk  munden te I dallojne UDBAshte, Komunistat, e Nacionalistet shqiptar…..

Sot ne Kosove eshte Qeverisaj e PDK- LPK, UDBASH te Diasporese e te Kosoves, qe iu prine Hashim Thaqi, dhe Banda e tyre  KRIMINALE UDBASHESH shqiptaroserboshqiptar si dhe lavirja e Gjakoves Police e rruges me shkoll te mesme, Atifete Jahjaga, dhe eshte shume Intresant SE: Perse  nuk  e vizitojne Kullen LEGJEND te Jashrave ne Prekazin Heroik, gje qe kjo  deshmon se Hshim Tahqi, Atifete Jahjage dhe Badate  e tyre KRIMINALE , kane refuzua te vereteten e Adem Jashrit,dhe eshte shume e Çudishtshme sesi keta shqiptar te mjer te Kosoves  kane kete  pavetedije shume te madhe Historike  dhe me vetedije FUNDAMENTALE te ZEZE FASHISTE  I votojne perseri ket UDBASH, keta te LPK e te PDK e te AAK,e te ARK,E Nuk  e kuptojne Deferencen e LABIRINTHIT,por  i ndjekin mbrapa kate kriminel e UDBASH te Politikes KRIM te Ideologjise Kominista, keta Hajna,siqe eshte :Qeveria Thaqi.1.Qeveria Thaqi.2.keta RRENCA siqe eshte vet Hashim Thaqi,me anetarte e tije Qeveritar  Ministra, RRENCA e FALLSO, per te I bere “HEROJ TE KOSOVES”  UDBASHET shqiptaroserboshqipatr qe edhe sot UDBASHET  perurohen  ne emer te te vdekurve…..

NDERSA  ne anen tjeter : Viziat e Pandeli  Majko-vicit,me origjine rome-vllehe,CIGAN, sot ne Kosove,  deshmon se Pandeli Majkovici,kerkoi shtetsin e Kosovese,dhe mundet ta mere por nuk mundet te behet gjerman me Pasaport te Kosoves, per te gezuar tritullin:” Hero I Kosoves”  e as per  "kontributin ne lufte" sepse nuk ka  dhen kontribut ne lufte .

Pandeli Majako,  Mundet te shpallet :” Veteran seksual” HOMIÇ-VIC, per  "kontributin seksual" qe do ta jepe ne PDK – LPK, qe te shtohne CIGANAT e VLLEHET te UDBASHET shqiptaroserboshqiptar te Diaspores  per mirembajtjen e mardhenjeve intime me Hashim Thaqit, gje qe Pandeli Majko, mbajti   fjalim para studenteve te Fakluteite Filozofike te Prishtines me temen :”Politike dhe Nacionlaizmi” ….

Kjo deshmon se : TEMA “Politka  dhe Nacionalizmi” ishte bere teme e UDBASHVE dhe e AGJNTEVE shqiptaroseerboshqiptar qe nga  Yugosllavin e Titios  ishte tema:E Fadil Hoxhes qe  iu Foli Studnetve te Universitetit te Prishtines me 1982.Ishte tema e Mahmut Bakallit, te Ramush Haradinijat dhe Azam Vllasit, te Hashim Thaqit,e tani edhe Pandeli Mjako-vici qe eshte bishti I  Fatos Nanos, te Stdente e UNI .Prishtines,gje qe dihet haptas se: Fatos Nanon, eshte ANIMK  Politik I Kosoves, bashke  keta UDBASH  te Diaspores siqe eshte Xhavit Haliti,Milaim Zeka,  qe kan vjedhe NDERIN dhe LAVDIN e Adem Jasharit, ndersa ne anen tjeter  deshmon se KETA bije KOPILA SERRB e GREK te komunizmit te Nanes se tyre KURVE kan kombinue keraktret simetrike te Pandeli Majko e te Adem Demaqi, nga: “PPSH.ne PS”.nga “PKJ ne LPK-en” Nga “LPK-ja ne PDK.” Nga “LPK-ja,AAK.” Nga krimi e konomik “ Hajni,me Dinastin e Boris Jelcinit RUS, ne ARK.” kane jane qe kane vjedhe shkleqimin  e Adem Jasharit…..

Keta qe kane vra njerezi , qe kane vjedhe njerezi, qe kane grabit njerezi, keta qe kane rrahur njerez  deri ne Alivanosje ne Tirane e ne Prishtine.Keta jane  qe kan ANOMIMATETIN e tyre KRIM…..

Keta jane ata shqiptar UDBASH te “ LPK-es,” ne DIASPOOR, qe kane dhunue femra ne Kosove  qe kan dhunune femra shqiptar ne Zurich…..

Keta jane te “LPK-es”qe na kane RREJTE me vite ne Zurich te Zvicrres,duke na thene:”te bashkeatdhetar Jepni Pra per Demostrate qe do te mbjme se nje Demostrat kushton 35.Mij Franga Zvicrrane”prej HelvetiaPlaz deri ne BelwuPlze, para Ambasades se Jugosllvise…spese ndelet I tere Trafiku Urban……

Keta jan te LPK-ese,qe na kane RREJTE neve  mergimtar  te  mjer,keta per cdo mbledhje  duke  kerkua :”Ndihma per Kosovene”1986-1989 me paketa te Bananenve,  O ZOT…a,a….

Me pas “Akcioni 1000” (Njimije Franka)1989-1991 .LPREK-ja,”.

Me pas “Fondi per Kosoven Republike”1992.”LPK-ja”, e “LDK-ja”.

Me pas “Tre 3%”(treperqindeshi)1992-1995.  Qevria e Bujar Bukoshit,

Keta NGA megrim  nuk e gjeten zgjidhjen per Armatimin e Popullates shqiptare ne Kosoves.

 

Qe me shpalljen e “Kosoves Republike” me 2.Korik 1990.ne Kacanik,

 

VAZHDON PJESA E DYTE..