MARATONA E KURVAVE SHQIPTARE

MARATONA E KURVAVE SHQIPTARE
MARATONA E KURVAVE SHQIPTARE

Saturday, July 20, 2013

fatos lubonja, ramush haradinaj,besnik tahiri,burim ramadani,hashim thaqi,kosova sot, rediokosova,ahmet qeriqi, radiokosova e lire,top-cannel.tv,sali berisha,kosova sot

E VERTETA NUK MUNDE TE MBULOHET ME ASGJE 
By: BAHTIR HAMZA,author.artist.
Saturday, July-20-13.10:47:08 AM

Thema:z.F.LUBONJA, NDERI I KOMBIT

z.F.Lubonja,eshte mas e vertete cka ka thene dhe kete cka e thote per Ramsuh Haradinaj dhe per shqiptaret e Kosoves.
Aty ne Kosove,90% te Popullit jane :"Njerezi"HIPOKRIT,jan:"NJERRZI" Munafik,jan:"NJEREZI"me te Poshter me te ndyte se sa qe eshte ;SHIZOFRENIA.Me nje Fjale shqiptaret e Kosoves 90%.jan BISHA TE EGRA,JANE HIJENA TE ZGJEBOSURA.Dhe po te Ishin GJALLE Gjeneralet;Tahir Zema,e Ahmet Krasniqi, Ramush Haradinaj dhe BADA KRIMINEL e Hashim Thaqit te Prire nga Xhavit Haliti UDBA, kishte me u Denun me Burg te Perjteshem ne TRIBUNALIN E HAGES.Por Imagjinoni RRENAT e Avukatve te Ramush Haradinajt, dhe Lexoni librat qe jan shkruar nga te Huajit per te verteten e shqiptarve qe jan Perfshi ne Lufte qe kane vdekja nga MASKAT nga shqiptaret qe ju kane pri Policis e Ushtrise Serrbe te Miloshevicit,..ne Kososve.

Kete te vertete SOT na bene te Mundur te njohim Ramush Haradinaj nga z.F.Lubojna. qe z.Lubonja, eshte NDERI i POPULLIT dhe e ka kreya nje NDER per Popullin dhe Kulturen shqiptare,Ne vend qe te thojne vet shqiptaret e Kosoves KRIMET dhe te verteten e tyre ua thot zoti.F.Lubojna e edhe shume Lubonja te tjer qe jan Figura letrare kombetare qe e dojne te verteten dhe mburren me te verteten qe shqiptarte kan lane gjurma qe duhet te jete tradite e mbare shqiptarve....

Dihet se shqiptaret nuk jane me, as shqiptar-e, dhe nuk i kane plotesua Premtimet e luftrave per LIRI as te te lirise as me 1941-1945 as me 1981 as me 1998-1999.Por jan bere Çyçar e ZAGAR dhe SOT shqiptaret jane te IDENTIFIKUAR TERRORIST,jane KRIMINEL, jane HAJNA,jane RRENCA, jane DESHMITAR te rREJSHEM, e edhe sot shiptaret LINDIN ME GJAK TE HUAJ, ashtu siqe kane LINDË ne Kohen e komunizmit e te UDBes,Yugosllave Femrat shqiptare qe SERRBET i kane perdore duke e stimulua DASHUIRIN TINXARE te Femart shqiptare qe Grat shqiptare te LIND Femije me GJAK SERRBI dhe kete e kane bere Serrbet ne shenje Miqesin me shqiptar te UDBes dhe te Komunizmi Miqe shtepie e “KUMAR” Serrbet e Malzezet Serrbosklla ne Kososve ne perpjekje te zhdukjes se Nacionalizmit shqiptar dhe kjo ka ndodhe ne Rrafshin e Dukagjinit ne Peje,Decan,ne Gjakove. 1945-1999 ….
Prandaj z.F.Lubonja eshte mese i vertete mase i NDERSHEM dhe i Uroje shendet Fat dhe jete te Gjate.Sepse shqiptaret duhen te MESOJNE te thojne te VERTETEN.