MARATONA E KURVAVE SHQIPTARE

MARATONA E KURVAVE SHQIPTARE
MARATONA E KURVAVE SHQIPTARE

Tuesday, February 19, 2013

KOZETA ZYLO,QEMAJL ZYLO,FLORI BRUQI,BURBUQE BRUQI,BLERTA BRUQI,ZEMRA SHQIPTARE,BAKI YMERI,BOTA SOT,RADIO KOSOVA E LIRE,SHEKULLI TIRANE,VATRA N.YORK,ZERI YNE,ZERI I ATDHEUT,
URIMI I NJE GAZETARES KOMUNISTE  SHQIPTARE  NGA N. YORKU.
DERGUAR NJE TE VETE SHPALLURIT SI “REPORTER LUFTE’’ I UCK-ES, I PREZENTUAR EDHE TE CARLE DEPONTE, NE PRISHTINE 2003.
AGJENT I SHERBIMIT SECRET SERRB UDBA.
 

KERAKTERI DHE MORALI I LEKUNDUR I KOZETA ZYLOS, ‘’KEZE’’MESUESE  KOMUNISTES  E  ENVER  HOXHES NGA  SHQIPERIA E JUGUT   ME  BANIM  NE  N. YORK, TE  EMERIKES. 

Nga Bahtir Hamza,author,editor.
Date 30.qershor.2010.Toronto,Canada. 

Thema: TI NJOHIM SHQIPTARET NE PEREMRIN PERCAKTOR. 

Ja Urimi i Kozeta Zylos qe i bene  UDB-ashit Flori ( Maxhun) Bruqit.Ne cilesin e “Reporterit te luftese” se UÇkes.
 

 [Art-Cafe] URIME shkrimtarit Flori Bruqi ne ditelindjen e tij!

Tuesday, June 29, 2010 9:58 PM

From: "keze zylo" View contact details

To: memedheu@yahoogroups.com, "Sterkala" , "albeuropa albeuropa" , "art cafe"

     --- Art-Cafe: Kafeja virtuale e shqiptareve ---

Urime te perzemerta i japim shkrimtarit dhe veprimtarit te mirenjohur z.Flori Bruqi ne ditelindjen e tij.
Te rrosh sa te doje e bardha zemer! 
Te fala nga New Yorku,
 
Kozeta Zylo
 
HYRJE

Ne shekullin XX vitet 1945 1997. Kozate Zylo,shtetas shqiptare  ishte mesuese e komunizmit e Enver Hoxhes, e panjohur per publikun e  mediave shqiptar  as si gazetare, as si poete,as si shkrimatre,as si emigranete,ne asnje dimension jete, as artistic,as politik,nuk kishte as Individuaalitet, as nuk ka tregua ndonje sacrifice trimeria ne Etiken kombetare  qe te identifikohet si figure letrare per jeten e rande te shqiptarve nen  sundimin e monizmit te Enver Hoxhes. 

Sot ne kete shekull XXI vitin 2006-2009 e shplosi
une Kozeta Zylone,”KEZE”
Ne kete shekull XXI vitin 2006-2009.Kozeta Zylo,me nenshtetsi Emerikan, qe jeton ne N.York, ishe nje grua  me dinjitet  me ato pak shkrimet e tua  qe permbanin poezi, proze e informacione, jo me plote permbajtej patriotike,  dhe jo  me ato vela artitstik qe e kerkonte koha,por ishin origjinale tuate,jo te dikujt tjeter. 

Kozeta Zylo,keni krijuar nje lloj rrespekti dhe nje autoritet qe te ka dalluar nga turma e grave  te tjera, dhe te ka dhene nje lloj name ardhja jote ne Emerike, me 1997.kujtoje thenjen e Ismajl Kadares, shqiptaret e Shqiperise jane:” jashteqitja ” I matrijalizuar nga Komunizmi I Enver Hoxhes,

Kozeta Zylo,ju tani  njiheni ne opinjonin public shqiptar si   shkrimtare dhe gazetare qe ti ke dale tani ne keto  vite 2007-2009.Ju  kete aktivitet e pasqyroni nga N.Yorku,USA e jo as nga Kosova e as nga Shqiperia, dhe nga kjo aresye permbajtja e shkrimeve te tua nuk  kane permbajtje educative dhe patriotike gje qe nuk je e veqanta e shqiptare. 

Kozate Zylo, ju me autoritrtin tend nuk jeni ne kontakte me realietin e jetes dhe te ndodhive dhe veprimtarite te bashkeatdhetareve te tu  as ne Shqiperi as ne Emerike, dhe kjo tregone se ju nuk jeni figure e demokracise e as nuk ke bryme te nacionalizmit shqiptar sepse ti Kozeta  Zylo, nga N.Yorku,ngjarjet i shikoni me dylbi  dhe nuk I perjetoni por I fantazoni … 

KERAKTERI DHE MORALI I LEKUNDUR I KOZETA ZYLOS, ‘’KEZE’’
MESUESE  KOMUNISTES  E  ENVER  HOXHES NGA  SHQIPERIA
E JUGUT   ME  BANIM  NE  N. YORK, TE  EMERIKES. 

Kozeta Zylo, askush nuk mundet te te mbrone ne lekundjen e kerakterit e  te moralait tende,sepes : Ti dhe shume femra te Shqiperis  dhe te Kosoves  nuk dijne Çka do te thote  te jeshe : »Poete » apo te jeshe gazetare,apo te jeshe prone  e shpirtit perberse,e qe jeni Çfaqe nga Emerike,bashke me te tjera per te bere  FAME te rreme sepse nuk keni bere asgje te bukure. 

Ju qe tani keni dale ne sken si shiu mbase te vjelave, ose si kepurdhat pas shiut,dhe me habit fakti se:Ku ke  kene  me perpara kur  ishte ne fuqi  sistemi i dhunes i komunizmit i Stalinit pa Mustaqe,(Enver Hoxhes) ne Shqiperi qe shqiptaret nacionalsit ,vuanin,Internoheshin  dhe persekutoheshin…., 

Ju qe tani keni dale ne sken si shiu mbase te vjelave, ose si kepurdhat pas shiut,dhe me habit fakti se: Ku ke kene gjate sistemit te DHUNES se UDBes,shqiptaroserrboskllave Jogosllave, qe ne Kosove  shqiptaret, u burgosshin,vuanin nga persekutimet  nga UDBA shqiptaro-serrbe-Ruse-komuniste Jugosllave. 

Kozeta Zylo,cili eshte aktiviteti yte per Demokracin e Shqiperise apo te Kosoves, e,Shume shqiptar te ndershem patriot dinjitoz pushkatoheshin per lirine e fjales dhe te shkrimit, ishin te CENZURUAR kur keto kishin ne permbajteje qeshtjete patriotike,ishin shkrime me nota kombetare te lirise dhe pavarsise per Kosoven. 

Dy shekuj me radhe .Nacionalistte shqiptar-e,patriot te ndershem denoheshin dhe pushkatoheshin,vdiseshine , pa qen fajtor,pa deshmitar krimi, edhe ne Shqiperi edhe ne Kosove 1945-1999. 

Ti, Kozeta Zylo,shqiptare,’’mesuese’’ dhe pase ”gazetare’’ dhe me pase:”poete”e “shkrimtare” dhe kjo eshte mire kur  I mbulone te metate e tua qe ishte komuniste dhe besnike e PPSH. 

Po te pyes Koseta Zylo,kur flasim per Komunizmin dhe per Demokracin,te pyes: Ku keni qene ne kohet me te veshtira qe ka kalue populli shqiptar 1945-1992-2000.ne Shqiperi je:”Jashteqitja e Kombit” siqe ka thene Ismajl Kadare,1990. 

Po te pyes Kozeta Zylo,Ku keni qene ne koha  e veshtire  e rand qe ishte ne  Kosove 1981-1999 dhe per  Kosovaret  gjate ketyre dekadave e proceseve, perpara  luftes dhe edhe gjate luftes dhe tani mbase luftese se Kosoves.?! 

Ne kete moshe qe ti e ke shekull XXI mundohesh te hyne ne mendjen ton me logjiken tende, Çkemi mendua te ralizoni  me urimin tend  te derguar nje Agjenti te sherbimit secret serrb UDBA te Jugosllavise,qe jeni bere mekanizemi i ketije  krimineli shqiptaro-serboskllav…. 

Kozeta Zylo,Ju  nuk keni qene aktiviste dhe as pjesemarrse ne proceset e Lirise dhe te demokracise as ne Shqiperi, e as ne Kosoves, E nga N.Yroku, nuk behen shkrimet me permbajtje nacionale dhe me vlera Patriotike. Sa do qe te mbeshtetsh ne krahune e Agjentve te sherbimit secret serrb UDBA te Flori Bruqi,ti nuk mundeshe te mbushesh me patriotizem,e as ME NDERGJEGJE…..

Ti Kozeta Zylo,ne munges te Edukates, te nivelit dhe te dijese,po ashtu me pavetdije futesh te njeriu pa  e njofte e behesh PRE,pre dhe SERVILE e tije  dhe e njerezeve  te pa vlere qe ishin dhe jane vegla te ndyra  te agjenturave serrbe dhe anmiqeve  te popullit qe jetojne edhe sot ne Kosove edhe ne Shqiperi,duke u maskuar nen emrin si patriot dhe si intelektual,duke u Maskuar me tituj:”Magjistra” Sporti e “Doktorra” Ilaqesh,shkrimtar e gazetar PLAGJIATOR –HAJDUTESH,dhe qe jane paraqite si”reporte lufte” edhe para Carle De Pontes,ne Prishtien 2003 duke I dhene asaje informacione te parafabrikuar te gabuare edhe fallso dhe qe ti ndosht nuk i njefe ende… 

Une do te veqoja “Urimin “ tende te pamerituar, qe eshte Marrezia jote, turpi yte,te derguar Nepermes:www.artcafe.com,te  Art.Cafese, ne rrjetin  e Internetit,e edhe ne adesen time, me erdhi edhe mua kjo shkres,per  Urimet qe ju I dergoni  UDB-ashit,  agjentit te sigurimit secret Serrb, dhe gazetarit te gazetave serrb te Beogradit,”NIN” dhe gazeta “DUGA” qe ti deshirone te hyshe  nen Ambrellan e tije, qe te behesh shkrimtare pa qene shkrimtare,qe te popullarizohesh  me tipoligjin e ketije Agjenti shqiptaroserrboskllav,nga Decani I Kosovese, qe eshte RRENAVEC,SHPIFES, “njeri” fallso qe i dha te dhena  te parafabrikuara, joreale dhe mashtroi zonje.Carlo DePonten duke iu paraqite si”reporter lufte” dhe si pjesemarres ne forcate e UCKese. 

Ky agjent i poshter dhe faqe zi, njolle e zeze e kombit shqiptar i qujtur Flori Bruqi,nga Isniqi I Deqanit,qe i dha informacione te gabuar zonjese Carlo De Ponte,ne 2003.ne Prishtine,per transplantimin  e Orgaeve te serrbeve ne “Shtepine e verdhe ne MAT” te Shqiperise se veriut.Ju e  uruate, kete agjent i qujatur Flori Bruqi,ndoshta nuk   e njiheni ne peremrin percakor,ndoshta nuk e njiheni realisht as si person dhe nuk jeni ne dijeni  ne te kaluare dhe teni  me aktivitet qe i ka ushtruar ne sherbimin secret serrboskllav UDBA. 

Ky agjent UDB-ash me gjak te perzire serrbi peson i njollosur koke e kembe, deri me tani  nuk ka dhene asnje kontribut pozitive per Kosoven, as per lirin,as per shqiptaret,as nuk qene :”REPORTER LUFTE” 1998/1999 NE LUFTEN E KOSOVES, dhe njifte nga gjeneraata  e tije UDBAsh,gje qe perveq shpifjeve dhe trillimeve dhe informacionev fallso te cilat kane demtuar Imazhin e vertet te Kosoves, te UCKes, te shqiptarit ne opinjonin publike nderkombetar. UDB-ashi Flori Bruqi, eshte nje njolle e ZEZE per kombin shqiptar,eshte agjet i shitur te Serrbi, dhe pa autoritet pa nam  dhe pa vlere  I cili ka jetua mbi 10.vjet ne Beograd. 

Ti, Kozeta  Zylo, dikur ne nje vit 2011 e me pare, ke  patur konflikte te hapura me kete agjent dhe te ka adresuare tya shpifje dhe ofeza, fjale fyese dhe ti tani I lepin,I perbine, dhe I ke parnaure pa te bere pershtupje,  nuk ke reaguare drejt.Ata qe te ka peshtyre duke ta marre dinjitetin tend neper kembe dhe te kane ul aqe poshte.E ti duke shtrire dorene e SERVILES,I sherben atije, duke I  derguar urimet  per datlindje, gje qe te ka bere tya te shpresosh prej  tij ndonji privilegj ose favor ose ndonji lavdate. 

Ti Kozeta Zylo, ke mendua se me urimin tende ti do te keshe suksese nga ai, apo ke mendua qe te shpetoshe nga Shpifjet  e nga rrenat  e tia, apo je frigua nga Akuzate.apo nga Kercnimet e tia te pa baza qe ua ka bere njerezve te tjere  ne emer te AKSH(Armates Kombetare Shqiptare) e qe te pershtatesh ti me ATE qe te xhvishesh para tije. 

Pra ti I dergon Urime Agjentit  te UDBes,shqiptaro-serrboskllav Flori Bruqit, qe  I pergjigjet  atije tesa e jote,e ti Çfaqesh te ai,me URIM ne Ditelindjen e tije,dhe Nepernjet teje,AI ka fyer dhe ka hedhure balte mbi grupin dhe redaksine e shqiptareve te Gezim Markut.www.zemrashqiptare.net….. 

Perpos ksaje pjese njerezore te zemersshqiptare.net,ai tya te ka vecuar, te ka adresuare me fjalet me te poshtra  dhe me fyese  me qellim  qe te cenoje dhe te lekund autoritetin tend, kerakterit tend, moralit tend,si shqiptare,si “shkrimtare” e re e shqiptareve qe jetojne ne N.York,gje qe ti je mbetur HIJE ne potretin tend si Mesuese komuniste e komunistave gje qe URIMI yte te ka mposhte pikerisht ne aspektin njerezor dhe nuk mundet te te ndryshon,as URIMI yte e as Agjenti yte Flori Bruqi. 

Kozet Zylo, Urimi yte qe I ke dergua UDB-shit Flori Bruqit,  nuk e ka ate vlere qe ti mendon, qe tya te te rrite autoritetin.Por  per kundrazi te ul dhe te poshteron,ashtu si fjalet dhe shpifjet e tia qe te I ka adresuar dikur me perpara gjate debateve qe i keni pase.2008-2009.te kujtohet,apo shkrimi im te duket Prralle.?! 

Vecenarsiht,Urimi i yte gjithe intelektualet shqiptar qe e kane lexuare neper mjet internetit, lekundin  kerakterin tend, ndergjegjejen tende, Moralin tend, dhe  te vene ne dyshime dhe ne  Pikpyeteje, ndergjegjene Familjes tende aty ku jerrite si vajze e moshes Rinore,dhe ven ne pikpytje edhe nderin e Fmailjes se Burrit tend Qemjl Zylo,qe eshte shume djalosh, shume njeri.?! 

Urimi yte ka cenuar figuren tende dhe ti vet e ke prishure imazhin  e vertet  te autoritetit dhe prestigjin tend qe ti ka dale ne seken nepermjete shkrimeve te tua  te botuare nga ti qe nga  tetori 2006.perpara kesaje periudhe kohore ti nuk ke dale ne opinjonin publike,as si shkrimtare, as si gazetare, as si poete, dhe nuk  ke qene fare e njohur se kush  eshte UDBAshi Flori Bruqi, 

Kozeta Zylo, dua  te te pyese :

Keto Urime qe ia ke derguar Agjenit  USB-ashit Flori Bruqit,mendone se te nderojene ?!.mendon se Urimi yte ta ngrite vleren tya.?! apo je ti  pjese organike  e Flori Bruqit.?! 

Me habit fakti,meqe ti jeton ne Emerike,se  perse je matrijalizuar kur dihet se Flori Bruqi, eshte i dergua  ne Beograd ne shkollimin special te UDBes  dhe i ka dhene serrbeve dhe Jugosllvise shume shqiptar Nacionalist qe sot disa jane te vdekure dhe disa jane gjalle qe jan te denuar pa deshmitar krimi,por nga Deshmit e rrejshme te Flori Bruqit, e te UDBAsve te tjere komunista te Kosoves Jugosllave. 

Pra rroli i Flori Bruqit ne UDB-en serrbe Jugosllave eshte i paharruar dhe ishte i randesishem per serrbet dhe per Jugosllavin,per gazetate serrbe,gje qe Flori Bruqi,po si shume shqiptar te tjere komunista te Kosoves,eshte i plotfuqishem ne mbrendesin e tia me gjuhen serrbe saqe edhe sot jetone me Besnesset qe i ka hapur ne Kosove, ne bashkelidhje me miqesin serrbe duke e perdore Motren e vet Burubuqe Bruqi,te serrbet, po ashte dhe te Rene Blerta Bruqi, »Dentiste » me Serrbet ne Beograd dhe ne Kosove dhe keshtu e lujan rrolin bashkerishte miqesore  me serrbet njeri pas tjeterit,me mberimin Bruqi. 

Me habit Fakti  Kozeta Zylo,ti si e « Emacipume » si : »Intelektuale » se si ju parnoni ofezate e qellimshme qe ai ua ka bere dikur ky person i qujtur Flori Bruqi,nepermjet debateve  qe i keni pase  me te dhe ti tani e URON ne ditelindje,pamarre ne konsiderat nderin tend qe te eshte cenuare nga fjalet fyese te tia.Valle pse i harrove kaqe shpejt?! dhe I bere me vlere  fjalet fyes te atija.Apo i bere pa vlere…?!

Pra ku eshte rroli dhe pozicion qe ti I ke vene vehtes  si femer me dinjitet shqiptar.?! 

Lutem,ju Kozeta Zylo,benja te njohur bashkeatdhetarve shqiptar se cafre shpresone ti te realizoshe neper mjet  ketyre  lidhje qe kerkon te keshe me keta njerez ,te kesaje kategorie ?! Njerezi fallso qe ti iu Urone datlindje dhe neper mjet ketije URIMIT ti mundohesh te krijosh lidhje dhe nje Ure  komunikimi me keta njerez.Valle cili eshte qellimi yte dhe arsyja.?! 

A shpresone ndonje shpreblim prej ketyre personave te kesaej kategorie ?! ose prej  padoronve te tyre .?! ky keta sherbejne edhe sot. 

KOZETA ZYLO PERSE SERVILOSESH PARA FLORI BRUQIT ?!
 
Kerakteri I juaje Morali i juaj,nderegjegja e juaje, ne kete rast vihete ne dyshim.?!

Kozeta Zylo,perse servilosesh perpara nje njeriut te njollosur dhe pa vlera,  e aqe me keqe, ai te ka adrsuare tya shpifje dhe ofeza gje qe te ka ofenduar shume rende….

Nepermjete  urimit qe I ke dreguar atija cfare ke dashte te realizosh, ku eshte arsyeja dhe  qellimi qe i ke ven vetes.?!

Pret  ndihem nga nje njeri qe ska pasur asnje te mire atdheu I tia,populli shqiptar,shqiptaret dhe Kosova, perveq te keqijave dhe poshtersirave dhe pasojave demtuse  te nacionalizeve shqiptar.?! 

Kozeta Zylo,Pret TI, qe Flori Bruqi, te te ngrite dinjitetin dhe autoritetin tend,te te ngrite kerakterin dhe moralin tend,nga ai person qe nuk gezone asnje autoritet asnje rrespekt nga gjithe shqiptaret qe e dijne dhe e njohin se kush eshte Flori Bruqi,qe nuk ka asnje vlere,qe nuk eshte vetvhetja, qe mbrenda tije nuk e eshte njerezorja,por eshte  SERRBIA, dhe  aktiviteti i tij si gazetar ne sherbim te kujt ka qene?! perveq turpit, Marrezive dhe poshtersise qe e permbane veprimtaria e tia,me serrbet Motra  e tija,Burbuqe Bruqi, e reja e tije Blerta Bruqi, nuk ka gje tjetere,nuk ka Asgje positive. 

Prandja qe ta dishe se Flori Bruqi,eshte  person I cili i ka vure detyre vehtes dhe si qellim te demtoi te cenoje te prishi figren e vertete te shqiptarit nacionalsit te Kosoves dhe figuren e UCK-ese, Imazhin e Kosoves, shpresone dhe enderron  te rikethje prap rroten e Historise se Jugosllavise Monisre  qe e mbane mbrend vetes,sepse : Mesues e ka pase Josip Broz TITON.Flori Bruqi, ka qene dhe eshte miku me i ngushte i  serrbve qe ka lane gjurme ne Historin e Serrbise dhe te gazetave serrbe ne Beograd, qe ka lane gjurme ne sherbimin secret serrb UDBA.per aktin kriminel,per punen e pa ndrshme, dhe tani i vendosur ne Prishtine me Besnses te Dyfishta ne sistemin TURBO synon te i mbulone  te bemet  e veta me LAVDATA FALLSO e me shpifje e rrena te lloj llojshme, duke perdore edhe emra edhe adresa fallso  ne rrjetin e internetit dhe ne anen tjeter  duke perdor per bessnese te veta dhe motren e vete Burbuqen dhe te ren Blerten… 

Ky sherbetor I poshter I UDBes,shpresone te I cenoje lirite e fituara me kaqe skrifica dhe mundime dhe gjak derdhje te shqiptarve nacionalsit dhe shifet edhe ne fshatin  e tije Isniq Decan, qe eshte njeri I pa vlere,nje nder ata qe ka qene UDBASH-Agjnet I rrezikshme ne Decan dhe me rrethin,ne bashkpunim me serrb duke mborjte Interesat e serrbve dhe te Jugosllvise ne Objektiven:”vllaznim-bashkimit’’ jugosllave. 

UDBashi Flori Bruqi, me gjak te perzire serrbo-shqiptar,kurre nuk mundet te  I mohoje  veprimtarite  e tije  anmiqesore dhe kriminale, qe I ka bere ne deme te Interesave te shqiptarev nacionalsita dhe te Kosoves dhe te rinise studentore dhe te popullit shqiptar qe nga viti 1975-1981-2003-2005-2012.
 

Pershendetje tya Kozeta Zylo, nepermjet URIMEVE qe I ke derguare  Flori Bruqit per Datelindje, TI, ka humbe cdo vlere njerezor kombetare dhe  morale,ti ke ra shume poshte.Me kete URIM, i ke gelltite te gjitha ndytesirate e tia duke i pranuar poshterimet,Ofezate,Shpifjte qe ai ti ka adresuare ty  dhe grupit tend dikur te www.zemrashqiptare.net. 

RANDESIA E URIMIT TEND
 DERGUAR UDBASHIT FLORI BRUQIT 

Ky Urim hape rrugen vizitave  dhe bashkpunimit .?! 

Cdo njeri me pune dhe vepren e tia, krijone vleren dhe nje lloje prestigji te merituare pa ia shtrire doren askujte dhe pa marre pjese nga autoriteti i dikujt tjeter . 

Ti duhedh  te qendrojsh ne Pozitate origjinale dhe reale komuniste te moshes tende,te memorjes tende, duke u mbeshtetur  ne forcate e tua dhe ne vlerat e aftesive te tua te arritura sepse ke kene Mesues komuniste,me “ Otopi  te Rrejshme” qe i ke  te lindura dhe qe I mban  nga GENI dhe qe i zhvillon gjate aktivitetit jetesor dhe ne N.York,dhe ne Shqiperi.qe nga  shekulli XX
 

Emri, figura, autoriteti, i cdo njeriut qe perpiqet te shkruan nje veper letrare me permbajtje artistike ose patriotike duhet te jete Origjinal qe mos te imiton te tjeret .Te mbeshtet ne forcat aftesine  natyrale  dhe ne autoritetin  e vet qe e krijone  vetem me te verteten e punes se vet  ne pikpamjen dimenzionale te vet jetes ,si pasuri, si talent, si concept I realizimit te jetes duke e barazuar realitetin me lirine.


Cdo shkrimtar apo gazetar nuk duhet te qendroje ne hijen e  veprimtarise dhe te autoritetit te dikjut tjetere.Por duhet te  qendroje dhe te mbeshtet ne vlerate dhe forcene e personalitetit te vet.Prandej mbushu me mend dhe Emancipov ne realitetin e jetes Demokratike per te qene ti vetvehtja e dashuria  jote lete mbete te Qemajl Zylo,sepse je e pa nevojshme per te tjerete. 

Ja Urimi I Kozeta Zylos qe I bene  UDB-ashit Flori Dushan Maxhun Bruqit.
 

 [Art-Cafe] URIME shkrimtarit Flori Bruqi ne ditelindjen e tij!

Tuesday, June 29, 2010 9:58 PM

From: "keze zylo"


To:

memedheu@yahoogroups.com, "Sterkala" , "albeuropa albeuropa" , "art cafe"

     --- Art-Cafe: Kafeja virtuale e shqiptareve ---

Urime te perzemerta i japim shkrimtarit dhe veprimtarit te mirenjohur z.Flori Bruqi ne ditelindjen e tij.
Te rrosh sa te doje e bardha zemer! 
Te fala nga New Yorku,
 
Kozeta Zylo