MARATONA E KURVAVE SHQIPTARE

MARATONA E KURVAVE SHQIPTARE
MARATONA E KURVAVE SHQIPTARE

Friday, July 16, 2010

KOZETA ZYLO QE TE FITOSH DHURATA


Pergjigje Kozeta Zylos,
gazetar nga N.YORU.USA.

Bahtir Hamza
Toronto Canada,
4.Korrik.2010

KOZETA ZYLO QE TE FITOSH DHURATA
!

E ashtu qujtura shkrimtare dhe publiciste realisht pesodoshkrimtare ne proze dhe poezi, shkrimet e saja jane shume te varfera dhe jo productive, nuk kane permbajtje dhe fryme atdhedashurie, nuk paraqisin asnje Interesi per asnje njeri.Nuk flasin as per traditate e as per vyrtytet dhe as per Idealet e kombit shqiptar.

Keto shkrime poezi dhe prozate e tua Kozeta Zylo,tregojne se jeni shume e cekt dhe e varfer ne mendime dhe ne shkrime . Prandaj ti mundohesh te kerijosh lidhje me personat te tjere qe jene me poshte teje, qe jane me te varfer dhe me te cekt se ti nga mendimet.Ti kerkon me pseudo famen e tyre dhe pseudo autoritetin e tyre fallso te degraduar dhe te pa shpres te perfitosh ate qe se ke dhe nuk mundesh ta gjeshe te keta kontigjent njerezisht “shqiptar”qe jane te shitur te serrbet qe jan Historikisht Tradhtar qe jane te pa ndergjegjshme e edhe pse kane Bisnesset e tyre jane te falementuar shqiptarisht dhe kombtarisht.

Prandaj asnje nga shpifjet dhe propaganda e rrejshem te kurvave shqiptare e te Flori Bruqit, dhe e njerezve te pa nder qe e pasojne ate si kunder je edhe ti vet,Kozeta Zylo,nuk me lekundin mua nga Identiteti im shqiptar dhe nga prejardhja ime me gjak te paster qe e kam shqiptar.

Ti mundohesh per vetvetene qe ta sqarojshe origjinen tende me qe ke bere Urime e Urata UDB-ashit shqiptarell qe ka kumar e pobratim serrbet,qe ne trupin e tij kan gjak serrbi ?!

Pra edhe zoti te ka denu qe mos te lindesh femije per te shtuar racene e shqiptarellave qe te ka mbajt ne injurance dhe ne ironi, dhe te I ka shtype te gjitha njohurit .Prandaj shkrimet e tua nuk kane vlere dhe permbajteje qe iu intersojne shqiptarev.Si gjella pa krip si lulja pa arome.

Une deri me tani jane shume I shendosh dhe I falenderoje specialistet Kandez, dhe jam ne gjendje te mire nuk vuaj nga asnji smundje gje qe e verteton edhe koha dhe jeta ime.Une nuk vuja nga veshkat dhe nga gjenderrat sprarenale te cilat e prodhojne Adrenalin atehera kur duhet, por jo as nga shkrimet e tua dhe as te Flori Bruqit,ose te bandes se tia,e as nga mesazhet e kurvave shqiptare.

Ti urone nje njeri qe ka gjak serrbi ne trupin e tij qe nga formimi I tij ne barkun e Nanes se vet, qe eshte papermbajteje qe eshte Fallso,qe eshte UDB-ash,agjent, qe eshte plagjiator,I cili shoqerohet me njerezit shqiptarella qe mbajne ne supe shume fajsira dhe shume pergjegjesi shume krime qe mbajne emrin e Tradhtise.

KOZETA ZYLO, FJALET QE JU MI ADRESONI MUA NUK JANE TE VERTETA.

Une me origjin jam 100%.shqiptar PURO. Kam lind ne Drenice,qe ishte Republike ne vitet 1921-1924.ne Kosove dhe i sherbeje Kosoves.
Te gjitha keto qe mi atriboni ju,munden te jene te pershtateshme per burrin tuaj ose per ndonji persone tjetere te familjes tuaj ose per ndonje shok apo jaranin tuaj.

Ti ke nje bagazhe te vefer kulturore dhe edukativ dhe nje fjalor te nje shqipe te ndyre .
Mesazhet tua qe me ke dergua mua, nuk te nderojne por te uline nen niveline me te ulet sesa qe je.
Ti edhe vet e dine aftesin e mendimeve dhe te shkrimeve te tua shterrp edhe per kete kerkon mbeshteje nga te tjeret siqe eshte UDB-ash,agjenti I Serrbis,Flori Bruqi,e ti behesh servile te ky e edhe te ai tjeteri edhe te te tjeret qe te krijosh fame?! .…
Une jam shqiptar .Une si shqiptar qe jem une mbaj reserve karshi teje dhe nuk dua te te perflaku,as te te hedhi poshte, siqe e meriton.Ti ke nje perqindje gjak shqiptari por jo qind perqind.


Meqe me ke derguar mesazhe te bukura edhe te goditura edhe ne gjuhene serrbe edhe ne gjuhen cigane, te cilave nuk iu perkas as brez pas brezi as me tardite as me gjak as me gjuhe as me zakone as me karakter.Racen time e kam te perzire me gjermane jo me serrb.
Por mesazhet e tua Kozata Zylo,makan shtuar oreksin per te hanger arra, lejthija Bajame dhe mijalt.
Une nuk frigohem mua nuk me bejne pershtypje shkrimet e tua, as shoqeria jote e smure as shoket e tu, as kercnimet e atyre,dhe Arenalia nuk ka pse te me shtohet ne gjak se une jam shume I mrekullushem me shendet.

Besoje se edhe libri im MARATONA E KURVAVE SHQIPTARE qe se shpejti do te dele nga botimi,do te te sherbej edhe tya, dhe te i mesoshe ato qe te mungojne.Sepse nuk duhet harruar fenoment me te cilate jemi perballe me vite e shekuj dhe qe konfrentohemi per cdo dite qe mbi korrizin ton (mbi neve si shqiptar nacionalist)kane lane pasoja.

Por ne ane tjeter ti duhesh te i korigjoshe defektet qe i ke, te merreshe sa me shume Calium, Fosfor,flour,Natrium, keto I gjene vetem ne produktet e lumjeve te liqijve e te detit, e qe te fitosh dhurata te dilesh per peshkim (ne gjah) me Flori Dushan (Maxhun)Bruqin, je ne takort…?!

Ndigjoje kenge e Selman Kadrise, te kenduar nga Ibish Broja,
Nese ke diqka me shkruja perseri.
Pershendetje shqiptare


Flag this message
[LKAB_cameri-arvaniti] 2 - Gazeta "Dielli" nje organ publicistik i pushtuar nga vemjet e kuqe komuniste
Monday, July 12, 2010 6:51 AM
From:
This sender is DomainKeys verified
"LKAB_cameri-arvaniti-owner@yahoogroups.com"
Add sender to Contacts
To:
LKAB_cameri-arvaniti@yahoogroups.com


07/09/2009, 08:58:27 Kritika shkruan:

Zonja Zylo,

Nuk e kuptoj qarte mesazhin tuaj. Mos doni te thoni se une kam kurdisur komentin e komentuesit Landi?

Gjithashtu me vjen keq te konstatoj, se ju (me c'duket) nuk pranoni komentet kritike ndaj krijimtarise suaj (eshte rasti i dyte qe sulmoni kete faqe per shkak te disa komenteve kritike ndaj punimeve tuaja). Nuk dua te besoj se preferoni vetem lavderime...

Kjo faqe ka ne qender te veprimtarise se saj kritiken, prandaj s'mund ti censuroj komentet kritike, perkundrazi i suporton ato. -

07/09/2009, 11:21:11 Islami shkruan:

C'do krijues ka krijimet e tij te bukura e te dobeta.
Ky cikel poezish i kesaj zonje vertet eshte i dobet dhe ketu nuk ka ndonje gje te keqe.Reagimi i saj ne kete menyre nuk eshte dinjitoz i nje krijuesi me vlera.Do te ishte mire te mos reagonte fare.Reagimi me i mire do te ishte me poezi te bukura si ata te zotrinjeve Arjan Kallco e Vangjush Ziko.
Pershendetje nga Anglia. -

http://gazetakritika.net/Forumi/?itemid=2028
--- In LKAB_cameri-arvaniti@yahoogroups.com, LKAB_cameri-arvaniti-owner@yahoogroups.com wrote:

Gazeta "Dielli" nje organ publicistik i pushtuar nga vemjet e kuqe komuniste
>
>
> Personalisht nuk e di se ç'mund te kete mbetur per t'u lexuar me ne te ashtuquajturin "organ shtypi" te Federates "Vatra" sidomos atshme qe dihet boterisht se ajo organike punonjesish e "Dielli"t e dikurshme tashme eshte zevendsuar nga produkti i ,kuq komunist-anakronik- qe e fiton Ameriken ne kurriz te shqiptarizmes se vertete duke u mbllaçitur lart e poshte.
>
> ne nje shkarravine te fundit nga keze Zylo lexoojme se si mami po reklamon gocen e "martuar me amerikan" a thua se si na u martua? e se me demek paska dhene mesim : ku ? dhe e punesuar si ?
> merret me mend ndaj nuk ka nevoje per koment.
>
> Mjere ata studente shqipetare qe jane fitues te Konkurseve Boterore Shkencore te Shkencave te Aplikuara siç eshte rasti i "Marie Curie Actions Scholarships" ne bio-inxhinieri, matematike, informatike dhe aplikimet e tyre mjekesore, te organizuara nga komisioni europian ku personalisht mbaj 3 vendet e para me 2008 ne modelizimin e Metabolizmit te glukozes dhe Alkoolit apo edhe shume konkurse te tjera perfshire edhe per botime ne Gjermani ne "Hannoverliche Allgemeine Zeitung" per pavaresine e Kosoves, ku mbaj vendin si nje nder fitueset e 1998 (me artikull te botuar aty) dhe e ftuar per Expo 2000 nga stafi i DW. Aktualisht mbaj kam arshivime te metejshme dhe avancime te tjera sikurse me e fundit ne politiken e stabilitetit rajonal, europian dhe boteror.
>
> Ndaj i lutem Vatres dhe stafit te gazetes "Dielli" qe te mos e mbushin blogosferen shqipetare me pallavrat e larvave spekulluese mbi atributet arberore te cilet aktualisht levrojne ne USA etj.